Błędy medyczne

Błędy medyczne zdarzają się wszędzie, ale w Polsce pozostają w większości bezkarne.
Do rzeczników odpowiedzialności zawodowej izb lekarskich trafia rocznie od 2 do 3 tys. skarg. 88% z nich się umarza, a około 12% kończy się wniesieniem wniosku o ukaranie do sądu lekarskiego. Najczęstszą karą wymierzaną lekarzom jest upomnienie.

Mamy świadomość, że uzyskanie zadośćuczynienia w wyniku błędu lekarskiego nie należy do łatwych spraw. Jednak to ludzie decydują o sukcesie w dochodzeniu odszkodowania, dlatego współpracujemy wyłącznie z wybitnymi profesjonalistami w swoich dziedzinach.

Pierwsza zasada – w każdej sprawie powołuje się biegłego ale całe środowisko medyczne wie, iż w ekspertyzach z żadnej innej dziedziny nie występuje taka skłonność biegłych do rozmazywania faktów. Dowodem dla sądu może być dokumentacja szpitalna, zeznania świadków i opinie biegłych, ale przecież każdym dokumentem można manipulować post factum, bo zazwyczaj pacjent nie bierze ich do domu. W tym względzie nie ma żadnych uszczelnień, druków ścisłego zarachowania, podpisów pacjenta na każdej historii leczenia itp.

Nasz kancelaria działa elastycznie, niezależnie od miejsca i czasu, jesteśmy wszędzie tam, gdzie Klienci potrzebują pomocy. Bezpośrednia obsługa i pomoc w wypełnianiu dokumentów gwarantuje lepszy przepływ informacji, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług oraz poczucie bezpieczeństwa Klienta.

Nasi klienci reprezentowani są przez profesjonalną i doświadczoną kadrę : prawników, radców prawnych, adwokatów, rzeczoznawców i lekarzy.